Ψυχαγωγία

H Πετρίδου αποκάλυψε για πρώτη φορά ποιος πήρε την απόφαση για το διαζύγιο

Στην εκπομπή "Έλα να δεις" και στον Αλέξανδρο Ταραμουντά θέλησε να μιλήσει η Θέκλα Πετρίδου και να παραχωρήσει την πρώτη της τηλεοπτική συνέντευξη μετά το διαζύγιο.

Η γνωστή ψυχολόγος άνοιξε την καρδιά της και εμμέσως πλην σαφώς, αποκάλυψε για πρώτη φορά πως ο χωρισμός μάλλον δεν ήταν δική της απόφαση.

Συγκεκριμένα, κατά τη διάρκεια της συνέντευξης έγινε η παρακάτω συζήτηση: 

A.T.: Αν δεν ήσουν ψυχολόγος μπορεί να χώριζες πιο γρήγορα;

Θ.Π.: Ποιος σου είπε ότι εγώ πήρα την απόφαση να χωρίσω; Έτσι νομίζεις;

A.T.: Φαντάζομαι ότι ήταν κοινή απόφαση για να έρθει το τέλος

Θ.Π.: Άλλαξε συζήτηση Αλέξανδρε

Στη συνέχεια, η ίδια θέλησε να περιγράψει την περίοδο "πένθους" που βιώνει, την απόφαση να δει κάποιον ειδικό για να κάνει ψυχοθεραπεία, αλλά και πως δεν έχει καμιά επιθυμία να φλερτάρει αυτή την περίοδο, αφού περνά μια φάση ανασύστασης, όπως χαρακτηριστικά τόνισε.

"Στην παρούσα φάση της ζωής μου δεν θέλω να φλερτάρω, αλλά ούτε και να δεχτώ φλερτ. Νιώθω ότι περνώ μια περίοδο ανασύστασης δυνάμεων και εσωτερικού ξεκαθαρίσματος. Ξεκίνησα να κάνω ξανά ψυχοθεραπεία και είναι κάτι που απολαμβάνω πάρα πολύ. Θέλω να εστιάσω σε εμένα, ώστε να είμαι εγώ καλύτερα και να μάθω τα μαθήματα που έχω να μάθω από τα τελευταία χρόνια στη ζωή μου

Πάω στον ψυχολόγο για να πάρω αντικειμενική βοήθεια. Το γεγονός ότι δέχομαι το γεγονός ότι κάποιος μπορεί να μη με θέλει πλέον και δεν πιέζω κάποιο που δεν με θέλει να με θέλει, αυτό αυτό είναι παράδειγμα προς μίμηση. Δέχομαι την απόρριψη.

Εγώ γουστάρω που ερωτεύτηκα στα 41 μου, γουστάρω που αγάπησα για πρώτη φορά τόσο έντονα, γουστάρω που δόθηκα ολοκληρωτικά, έστω και αν έφαγα χυλόπιτα στο τέλος. Γουστάρω τρελά γιατί έζησα"

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πετεβίνος: «Θέμα αγωνιστικής επιβίωσης η πρόκριση, τα λάθη μετρούν διπλά»

Ραδιοφωνικές δηλώσεις από τον εκπρόσωπο επί του τύπου του ΑΠΟΕΛ
28/09/2020 - 11:32

Ευχάριστα νέα για τον Χοακίν Φίνιξ! Έγινε για πρώτη φορά...πατέρας

Το φύλο του μωρού και το όνομα που θα δώσουν – Οι πρώτες πληροφορίες
28/09/2020 - 11:18

Μάτζικ: «Δεν μπορεί να μην είναι MVP ο Λεμπρόν»

Ο Μάτζικ Τζόνσον θεωρεί πως ο Λεμπρόν Τζέιμς άξιζε το βραβείο του MVP
27/09/2020 - 10:28

«Να διασφαλίσουμε πως το άθλημα που αγαπάμε δε θα κινδυνεύσει» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο τεχνικός διευθυντής της ΚΟΠ μίλησε στην εκπομπή «Alpha Ενημέρωση»
25/09/2020 - 13:31

Αρχίζουν προπονήσεις Εθνικός και Σαλαμίνα, πότε θα αναβάλλεται ένα παιχνίδι

Ραδιοφωνικές δηλώσεις από τον εκπρόσωπο τύπου της ΚΟΠ, Κωνσταντίνο Σιαμπουλλή
25/09/2020 - 13:25

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αυξημένα κρούσματα λοιμώξεων στα σχολεία παρά τα πρωτόκολλα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανησυχούν γονείς και παιδιάτροι - Κίνδυνος για μετάδοση του COVID-19 λένε οι ειδικοί

Στο εδώλιο του Πειθαρχικού ο αστυφύλακας που καταδικάστηκε για πορνογραφία

Ολοκληρώνεται η διαδικασία για το μέλος της Αστυνομίας που εξέτισε ποινή φυλάκισης

Πώς επιβάλλονται τα πρόστιμα σε συναθροίσεις; Γιατί στους 13 και όχι στους 3;

«Βροχή» προστίμων σε οικογενειακό τραπέζι που στήθηκε στη πόλη του Ζήνωνα
Ελλάδα

Ενθουσιασμένος που επέστρεψε στην Ελλάδα ο Πομπέο, έγινε δεκτός από τον Δένδια

"Η ισχύς της σχέσης μας βρίσκεται στο υψηλό όλων των εποχών" δήλωσε ο Αμερικανός ΥΠΕΞ

Στην Ελλάδα ο Πομπέο: Επίσκεψη με φόντο τα ελληνοτουρκικά

Πρώτος σταθμός η Θεσσαλονίκη - Συναντήσεις με Κυριάκο Μητσοτάκη και Νίκο Δένδια

Υποδέχεται τον Πομπέο στη Θεσσαλονίκη ο Νίκος Δένδιας

Ιδιαίτερη έμφαση στους τομείς της ενέργειας και της άμυνας
Διεθνή

Η διπλωματία των τουρκικών drones στο Ναγκόρνο-Καραμπάχ (BINTEO)

Ελένη Θεοχάρους και Γιάννος Ιωάννου μιλούν για την αναζωπύρωση της διένεξης

Αρμενία Vs Αζερμπαϊτζάν: Πως τοποθετήθηκε η διεθνής κοινότητα

Ποια στάση τηρούν Κύπρος και Ελλάδα και ποια η Άγκυρα

Αρμενία – Αζερμπαϊτζάν: Στους 39 οι νεκροί μετά τις νέες συγκρούσεις (ΒΙΝΤΕΟ)

Ολονύχτιες μάχες στην περιοχή - Διπλωματικός μαραθώνιος για τερματισμό των εχθροπραξιών

tv news

Η γέννηση των διδύμων γεμίζει χαρά τον Οδυσσέα και την Έρση...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Η είδηση ότι η Δανάη είναι υιοθετημένη πέφτει σαν βόμβα στο σπίτι των Αργυρών...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 28/09/2020 - 13:50ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ