Ψυχαγωγία

"Είμαι σοβαρά..." - Συγκλονίζει ο Θάνος Μικρούτσικος για τη μάχη με τον καρκίνο

Συγκινεί ο γνωστός μουσικοσυνθέτης Θάνος Μικρούτσικος, για τη μάχη που δίνει με το καρκίνο. Ο ίδιος μίλησε στην τηλεπτική εκπομπή "Έλα χαμογέλα" για τη μάχη με το θάνατο που δίνει εδώ και δυο χρόνια, αναφέροντας ότι η κατάστασή του είναι σοβαρή και ότι κερδίζει τη μάχη οριακά στα σημεία. Συγκεκριμένα ανέφερε: 

«Η κατάσταση της υγείας μου είναι σοβαρή ανεξάρτητα από το πώς με βλέπει ο κόσμος δυνατό και θα είμαι δυνατός μέχρι τέλους. Είναι μια δύσκολη αρρώστια. Ο τρόπος που πρέπει ένας ασθενής να την αντιμετωπίζει είναι όχι στον φόβο, όχι στην κατάθλιψη. Είμαστε εδώ για να πολεμάμε σε αυτή τη ζωή την τελικά τόσο μικρή είμαστε σχοινοβάτες, το στοίχημα είναι να ξανασηκωθούμε όρθιοι και να ξαναπερπατήσουμε.

Εγώ κι ο θάνατος είμαστε δύο πυγμάχοι σε ένα ρινγκ. Αυτός βέβαια είναι 3 μέτρα ψηλός κι εγώ το γνωστό 1 κι 70. Ξέρεις ότι στον 15ο γύρο θα σε ρίξουν κάτω. Ποιος είναι ο στόχος μου; Να τον κερδίζω σε κάθε γύρο στα σημεία»

Επόμενο άρθρο

H Mαρία Θεοδότου ενθουσιάζει με την διασκευή... "Αμφιβολίες" (ΒΙΝΤΕΟ)

Μια ευφάνταστη διασκευή της κλασικής επιτυχίας του Γρηγόρη Μπιθικώτση
23/06/2019 - 13:24

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Μίσησα τη μάνα μου, δεν ήθελα να την αγαπώ και να την...αγκαλιάζω"(ΒΙΝΤΕΟ)

"Κόπηκαν τα πόδια μου όταν έμαθα ότι είχα καρκίνο"- Συγκινεί η ιστορία του Sοl
15/10/2019 - 19:46

Θλίψη στην Ανόρθωση για τον χαμό του Αδάμου

Συλλυπητήρια ανακοίνωση εξέδωσε η ομάδα της Αμμοχώστου και έκανε γνωστή κουβέντα με παίκτη
10/10/2019 - 12:11

Πόπη Αβραάμ:"Ήταν σοκ-Δεν μου μίλαγε κανένας και ήταν σαν να μην υπήρχα"(ΒΙΝΤΕΟ)

"Ήθελα να φωνάξω ότι είμαι καλά..." - Όλα όσα δήλωσε στην Αριστοτέλους
08/10/2019 - 15:37

Γιώτα Κουφαλίδου: Μας δείχνει το ξυρισμένο κεφάλι της όταν πάλευε με τον καρκίνο

Πρώτη φορά μας δείχνει φωτογραφία χωρίς μαντήλι και στέλνει το μήνυμά της
03/10/2019 - 09:31

Ανάκληση φαρμάκων από την κυπριακή αγορά μετά το διεθνή σάλο

Πρόκειται για προϊόντα που περιέχουν τη δραστική ουσία ρανιτιδίνη
20/09/2019 - 14:24

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Επτά τραυματίες από σφοδρή σύγκρουση λεωφορείου με αυτοκίνητο

Διακομίσθηκαν με ασθενοφόρα στο Νοσοκομείο Πάφου για περαιτέρω εξετάσεις

Δεν τα κατάφερε η άτυχη 43χρονη που έπεσε από μπαλκόνι στην Πάφο

Υπέκυψε στα τραύματά της λίγα λεπτά μετά τις 12:00 και έχασε τη μάχη για τη ζωή

Άλλη μια ήττα για το κυπριακό χαλούμι

Με βούλα της ΕΕ στην αγορά το βουλγάρικο BBQLOUMI
Ελλάδα

Απορρίπτει το γερμανικό ΥΠΕΞ τις ελληνικές αξιώσεις της ναζιστικής κατοχής

Ούτε μια σελίδα η γερμανική απάντηση για τις αποζημιώσεις

Ελλάδα: Πατριός βίαζε ανήλικη επί τέσσερα χρόνια

Κάθειρξη 19 ετών από τον Άρειο Πάγο

Tα άκουσε... οn board ο τέως Έλληνας Πρωθυπουργός για το Μακεδονικό (ΒΙΝΤΕΟ)

Ποιά είναι η Γεωργία Μπιτάκου που τα "έψαλε" στον Αλέξη Τσίπρα λέγοντας ότι είναι προδότης
Διεθνή

Σιβηρία: Τουλάχιστον 13 νεκροί μετά την κατάρρευση φράγματος σε χρυσωρυχείο

Περισσότεροι από 270 άνθρωποι μετέχουν στις επιχειρήσεις έρευνας και διάσωσης

Brexit: Η πιο κρίσιμη ψηφοφορία στη σύγχρονη ιστορία της Βρετανίας

Ενώπιον της Βουλής των Κοινοτήτων η συμφωνία εξόδου από την ΕΕ

Ξεκόλλησε το τρυπάνι της NASA στον Άρη μετά από μήνες

Το τρυπάνι είναι το δεύτερο σημαντικό όργανο του InSight μαζί με τον ευαίσθητο σεισμογράφο

tv news

«24 ΩΡΕΣ» Νε τον Μιχάλη...Το μπούλινγκ, οι φοβίες,η παραμόρφωση και ο ξυλοδαρμός

Ο νεαρός με το σύνδρομο Tourette μαγεύει με τις μελωδίες τους, αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Στιγμές από το ορφανοτροφείο, βέλη του έρωτα και μέρες κακοποίησης...

«Soundtrack Of Love» την Κυριακή 20 Οκτωβρίου στον Alpha, με την Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 19/10/2019 - 13:50ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ