Ψυχαγωγία

Αυτό είναι το καθημερινό πρόγραμμα του Μαρίνου Κόνσολου στην "καραντίνα"(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Μαρίνος Κόνσολος βρέθηκε καλεσμένος μέσω Skype στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για τη νέα τάξη πραγμάτων που ζούμε όλοι λόγω κορωνοϊού αλλά και το καθημερινό το πρόγραμμα

Ο γνωστός ηθοποιός μεταξύ άλλων ανέφερε:

«Είμαι κλεισμένος στο σπίτι μου ακολουθώντας τις οδηγίες του κρατικού μηχανισμού. Είναι η 13η μέρα που είμαι κλεισμένος στο σπίτι, από την περασμένη Πέμπη όποτε και σταματήσαμε τα γυρίσματα λόγω της κατάστασης. Στην αρχή επικρατούσε μία σύγχυση, αλλά περνώντας οι μέρες και βάζοντας τη σκέψη μου σε μία σειρά καταλαβαίνω πως ζούμε ιστορικές στιγμές αυτή τη στιγμή. Είναι στιγμές που μετά από 100 χρόνια θα αναφέρονται σε βιβλία της ιστορίας και θα διδάσκονται σε σχολεία.

Όσο πιο γρήγορα το συνειδητοποιήσουμε εμείς, τόσο πιο σύντομα θα φύγει αυτή η κατάσταση. Είμαι σε φάση περισυλλογής και διαλογισμού. Είναι πραγματικά πολύ σημαντικές οι στιγμές που ζούμε. Και οι αποφάσεις μας, ως κράτος ή ως αυτόνομοι πολίτες, συνδέονται άμεσα με το μέλλον μας

Εγώ έχω πολύ αυστηρό πρόγραμμα και τώρα πριν πανδημίας. Όλοι αν βάζαμε πρόγραμμα θα ήταν πιο εύκολος ο εγκλεισμός. Σηκώνομαι κάθε μέρα στις 10 το πρωί, θα φάω το πρωινό μου, θα κάνω την γυμναστική μου. Μέχρι προχθές 1.30 η ώρα πήγαινα για μισή ώρα να διαβάσω την εφημερίδα μου.  Μαγείρεμα αυστηρά στην ώρα του, φαϊ αυστηρά στην ώρα του, ύπνος καλός αυστηρά στην ώρα του. ». 

Δείτε όσα δήλωσε αλλά και το καθημερινό του πρόγραμμα στην καραντίνα του

Επόμενο άρθρο

Aνδρέας Γεωργίου: Αποκάλυψε πως βιώνει την καραντίνα με τη...σύντροφό του-ΒΙΝΤΕΟ

Ζωντανά από το σπίτι του μας έδειξε τον βαφτιστικό του
26/03/2020 - 18:53

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Κορτζιά αποκάλυψε γιατί...ξέμειναν με τον Πιέρο σε διαφορετικές χώρες (ΒΙΝΤΕΟ)

Περιέγραψε τη δύσκολη περίοδο που αντιμετωπίζει ο σύζυγός της στην Αστάνα
31/03/2020 - 14:48

Kι όμως! Η Ariana Grande μας έδειξε για πρώτη φορά τα...φυσικά μαλλιά της (ΦΩΤΟ)

Βρίσκεται σε καραντίνα και αναγκάζεται να "συζεί" με την ογκώδη χαίτη της
31/03/2020 - 09:16

Ακραία μέτρα στον Παναμά: Διαφορετικές μέρες θα βγαίνουν έξω άνδρες και γυναίκες

"Αυτή η καραντίνα δεν έχει κανέναν απολύτως άλλο στόχο παρά να σωθούν ζωές"
31/03/2020 - 09:15

Η μυρωδιά κάνναβης στο ξενοδοχείο καραντίνας "κάρφωσε" δύο νεαρούς στη Λεμεσό

Ναρκωτικά στα προσωπικά αντικείμενα του αδελφού του 20χρονου, ο οποίος συνελήφθη
31/03/2020 - 07:37

Μισέλ & Μπαράκ Ομπάμα: Αποκάλυψαν πώς βιώνουν τη δική τους...καραντίνα (BINTEO)

Η καθημερινότητα του πρώην πρώτου ζεύγους των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής
31/03/2020 - 07:08

To "clubbing" στην καραντίνα είναι ότι καλύτερο έχουμε δει και...ακούσει(ΒΙΝΤΕΟ)

Djs άνουν streaming video και παίζουν μουσική live στο Facebook για...χάρη μας
30/03/2020 - 21:46

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Η ζωή του αγρότη στην εποχή του κορωνοϊού (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι γεωργοί νιώθουν πιο "τυχεροί", αλλά αγωνιούν για την επόμενη ημέρα όπως και οι άλλοι

Ο οδηγός και μέχρι δύο επιβάτες σε ιδιωτικά αυτοκίνητα και ταξί

Τι προνοεί το νέο διάταγμα του Υπουργείου Υγείας για τις μετακινήσεις με οχήματα

Για την Μαρίνα και την κάθε Μαρίνα που αυτές τις ώρες μας χρειάζεται... (ΦΩΤΟ)

Ένα συγκλονιστικό μήνυμα προς όσους εξακολουθούν να μην πειθαρχούν στα μέτρα
Ελλάδα

Άλλοι τρεις θάνατοι στην Ελλάδα, με τον αριθμό των νεκρών να ανεβαίνει στους 47

Σύμφωνα με τα στοιχεία του ΕΟΔΥ τα περισσότερα κρούσματα καταγράφονται στην Αττική

Μυτιλήνη: Πυρκαγιά κατέστρεψε τις εγκαταστάσεις ΜΚΟ

Παρείχε τα τελευταία δύο χρόνια υπηρεσίες εκπαίδευσης σε ενήλικες αιτούντες άσυλο

"Βουτιά" θανάτου για 20χρονη που βρέθηκε νεκρή στο Παλαιόκαστρο

Το άψυχο σώμα της εντόπισαν περαστικοί που ειδοποίησαν την Αστυνομία
Διεθνή

Μπορέλ: Πολιτικές λύσεις και σεβασμός του εμπάργκο αποτελούν λύση για τη Λιβύη

Ο ίδιος σημείωσε ότι παρά την κρίση του Covid-19 έχουν αυξηθεί οι μάχες στην περιοχή

Πρωτοφανές σοκ για την παγκόσμια αεροπορική βιομηχανία

Εκτιμούν ότι θα χάσουν 252 δισεκατομμύρια δολάρια το 2020

12χρονο κορίτσι στο Βέλγιο έχασε τη μάχη με τον κορωνοϊό

«Είναι ένα πολύ σπάνιο γεγονός, αλλά μας έχει αναστατώσει»

tv news

«Έρωτας μετά» Ένα δυνατό ερωτικό θρίλερ καθημερινά στον Alpha Κύπρου

Ένα παρελθόν γεμάτο μυστικά και πάθη και ένα παρόν που ψάχνει απαντήσεις...
Alpha TV Κύπρου

«8 Λέξεις» Η Τζουλιάνα κερδίζει όλο και περισσότερο την εμπιστοσύνη του Σωτήρη..

Δείτε στα νέα διπλά συγκλονιστικά επεισόδια της δραματικής σειράς, αυτό το Σαββατοκύριακο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 31/03/2020 - 17:40KITCHEN LAB